3 tipy na výlet v Bratislave a okolí

Železná studnička

Pracovne vyťaženie alebo rodinné povinnosti nám  častokrát nedovolia plánovať výlety na miesta , ktoré sú ďaleko od Bratislavy. Našťastie aj v Bratislave a jej blízkom okolí sa nájdu miesta, kam človek môže uniknúť z mesta, nadýchať sa čerstvého vzduchu a zároveň si užiť krásnu prírodu.

Prechádzka v prírode na čerstvom vzduchu po dlhom týždni plnom zhonu padne naozaj vhod . Pri prechádzke v prírode si človek dobre vyvetrá hlavu a  príde na iné myšlienky, pred ďalším nabitým pracovným týždňom. Možno so mnou budete súhlasiť, že prechádzka v prírode je jeden z najlepších receptov na psychohygienu.

Pozrite si moje 3 tipy na výlety v Bratislave a jej blízkom okolí, ktoré sú vhodné naozaj pre každého. 

# Zo Záhorskej Bystrice pešo do Rače

 Zo Záhorskej Bystrice do Rače Vás zavedie žltá turistická trasa. Po tejto trase som sa vybral aj ja a poviem Vám, bola to skvelá voľba. Prejsť celú túto trasu mi trvalo skoro 4 hodiny a počas výletu sa mi naskytli nádherné prírodne scenérie.

Zhrnutie

Po absolvovaní tejto trasy som mal v nohách 15 km a na srdci skvelý pocit. S čistou hlavou som sa večer už len vyvalil do postele. Po tejto prechádzke by som si ešte vedel predstaviť dobrý wellness.

Trasa: Záhorská Bystrica – Rača (žltá turistická značka)

Trvanie: 4 hodiny

Náročnosť: Nízka

Je to síce 15 km ale trasa je pre nenáročnosť terénu vhodná aj pre rodiny s deťmi. Tu by som to už ale bral ako celodenný výlet. Ak ste jedným z hrdých rodičov, myslím, že po tejto prechádzke Vám deti večer doprajú pokoj .

Pripájam aj link na túto turistickú trasu: https://turistika.oma.sk/-538367

# Malá Baňa ( Rača )

Malá Baňa je vrch v pohorí Malé Karpaty ktorý sa rozprestiera nad mestskou časťou Bratislava – Rača v nadmorskej výške 361 m.n.m. Malá Baňa je ľahko dostupná z Rače. Od amfiteátru na vrchol Malej Bane je to len 25 minút, sledujte turistický chodník označený modrou farbou. Toto miesto je jedným z najlepšie dostupných vrcholov na území Bratislavy. Túto nenáročnú trasu zvládne naozaj každý.

Ako sa vraví ” lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť “.

Pozrite si aj video :

Malá Baňa (Rača)
Zhrnutie:

Trasa: vrchol Malá Baňa ( modrá turistická značka)

Trvanie: Výstup do 30 minút

Náročnosť: Nízka

Pripájam aj link na túto turistickú trasu: https://mapy.hiking.sk/?trasa=vNHNc

# Hrad Pajštún

Hrad Pajštún , lepšie povedané zrúcaniny tohto hradu sa nachádzajú na kopci nad obcou Borinka. Okrem turistických aktivít je Pajštún obľúbený aj medzi lezcami. Výstup k zrúcaninám hradu trvá asi 30 minút pri rezkejšom tempe a približne 50 minút pri pomalšej chôdzi . Z Borinky sa stačí vybrať po červenej turistickej značke od kostola v centre obce, kde môžete pokojne odparkovať aj auto. Neďaleko sa nachádza aj autobusová zastávka , takže sa sem dostanú aj tí, ktorí auto nemajú.Spoje do Borinky chodia pravidelne aj keď počas víkendov a sviatkov je to už pochopiteľne sporadickejšie ako počas pracovného týždňa.

Ako sa vraví, ” lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť “.

Pozrite si aj video:

Hrad Pajštún
Zhrnutie

Trasa: Hrad Pajštún ( červená turistická značka)

Trvanie: Výstup 30 minút

Náročnosť: Nízka

Pripájam aj link na túto turistickú trasu : https://mapy.hiking.sk/?trasa=KM5hG

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.